В Україні, незважаючи на мораторій на деякі послуги, витрати на житлово-комунальні послуги зросли порівняно з минулим роком, причому ціни зросли приблизно на 14%. Про це повідомляє Державна служба статистики.
Про це пише «ФАКТИ»
За період із серпня 2022 по серпень 2023 року зафіксовано такі зміни цін на комунальні послуги:
Вартість комунальних послуг загалом зросла на 14,2%.
Найбільше зросли тарифи на електроенергію, збільшившись на 69,7%. З червня цього року українські споживачі платять за електроенергію 2,64 грн за кВтг.
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
Геннадій Вацак: любитель московських попів придбав найдорожчу автівку під час війни
Головний "захисник" ветеранів Сергій Куніцин – суцільний скандал: розкішні готелі Європи, діаманти, рейдерство будинків і несплата аліментів
"Превращаешься в Ларису Долину": Тина Кароль в лифчике показала обвисшие до пупка "сливы"
Послуги з вивезення сміття стали дорожчими на 13,8%.
Ціни на інші послуги зросли менш ніж на 10%:
Послуги каналізації зросли на 0,7%.
Послуги з водопостачання подорожчали на 0,8%.
Послуги з управління багатоквартирними будинками зросли на 2,7%.
Послуги щодо утримання та ремонту житла зросли на 7,5%.
Проте вартість природного газу залишилася незмінною: «Нафтогаз» зберіг тариф на рівні 7,96 гривні за кубометр практично для всіх громадян. Крім того, послуги опалення та гарячого водопостачання стали дешевшими – на 0,2%.
Слід зазначити, що зима може призвести до збільшення рахунків за комунальні послуги для деяких домогосподарств. Особливо можуть постраждати сім'ї, які використовують електричні підлоги з підігрівом та електричні котли як єдині джерела тепла. Вартість комунальних послуг може змінюватись в залежності від регіону та звичок споживання, але енергоефективні методи можуть допомогти скоротити витрати.
Українців закликають вжити превентивних заходів щодо підготовки будинків до зими, у тому числі перевірити електропроводку у квартирах, встановити реле напруги та стабілізатори напруги, а також вивчити енергоефективні методи користування комунальними послугами. Встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП) з погодорегулюванням у багатоквартирних будинках, підключених до систем центрального опалення, також рекомендується, оскільки це може призвести до значної економії витрат на опалення з типовим терміном окупності 2-3 роки та потенційною економією до 50 % за квартиру. .
Нагадаємо, що військкомати випустили жорстке попередження
Раніше "Акценти" повідомляли, що багато хто залишиться без пенсії: кого позбавлять виплат
Як повідомляли "Акценти", найгірший сценарій: як пережити зиму під час енергетичної катастрофи